Svatební místa

Jako jihočeský fotograf jsem byl již na hodně svatbách. Rád se s vámi podělím o místa, která mě něčím zaujala nebo nadchla a ta, která za zmínku stojí.

Penzion u Ševců

Nové oblíbené místo mnoha svatebních párů, Váš svatební den již nikam necestujete, vše se odehrává na tomto místě s výhledem na horu Kleť. Nově vybudované jezírko, u kterého se konají svatební obřady a celkově krásné prostředí Chráněné krajinné oblasti Blanský les, dávají nejlepší předpoklad pro vznik zajímavých svatebních fotografií. Je zde možnost projížďky na koních. Penzion leží 13 km od Českého Krumlova, 23km od Českých Budějovic a 5 km od mého fotoateliéru, takže zde znám každé zákoutí.

svatebni fotograf svatebni mista u sevcu krasetin klet u kremze

Český Krumlov – vyhlídka u Hotelu Růže

Český Krumlov je klasika, kterou nelze opomenout. Cítím se zde jako doma a svatební fotografování prostě zaručuje perfektní fotografie. Přes léto je město plné turistů, ale zavedu vás do míst, kde na ně téměř nenarazíme a ukážu vám rozmanitost místní architektury a krásná zákoutí, kde se dá fotografovat i za nevlídného počasí.

Kde mít svatbu - Český Krumlov - vyhlídka

Štěpnice – I. terasa zámecké zahrady Český Krumlov

Kde mít svatbu - Štěpnice - I. terasa zámecké zahrady

Český Krumlov

Místa na svatbu - Český Krumlov

Český Krumlov – Zámecká věž

Svatební místa Český Krumlov

Český Krumlov – Klášterní zahrada

Kde mít svatbu - Klášter - Český Krumlov
Kde mít svatbu – Klášter – Český Krumlov

Český Krumlov – Jízdárna

Kde mít svatbu - Jízdárna Český Krumlov

Lipno nad Vltavou

Lipno nad Vltavou – Frýdava – díky restauraci kousek od břehu, která patří novomanželům, bylo toto místo jasnou volbou. Stejné provedení můžete realizovat téměř kdekoliv, ale tento kout Lipna stojí za to.

Svatební místa - Lipno nad Vltavou

Svachova Lhotka

Svachova Lhotka – kousek od Českého Krumlova. Toto místo nabízí možnost hezkého svatebního obřadu u rybníka „Glokáče“. Najdete zde mimo jiné pivovar Glokner, destilérku, pivní lázně a golfové hřiště.

Svatební místa - Svachova Lhotka - Svachovka

Dolní Vltavice

Dolní Vltavice – kouzelné místo na břehu Lipenského jezera spolu s přístavištěm, majákem a zázemím v některých z místních hotelů nabízí příjemné prostředí nejen pro svatební fotografování.

Kde mít svatbu - Dolní Vltavice

Kostel  – Boletice

Kostel Boletice – svatební obřad v pustině bývalého vojenského prostoru má díky své odlehlosti a surovosti nezapomenutelné kouzlo

Svatební místa - Boletice kostel

Čakovec

Čakovec – Jihočeská Salaš, kousek od Českých Budějovic poskytuje příjemné stylové interiéry s prostornou zahradou.

Kde mít svatbu - Čakovec

Kostel – Rožumberk nad Vltavou

Kostel sv. Mikuláše v Rožmberku nad Vltavou – v monumentálním kostele s bohatými klenbami z 13. stol. lze pořídit velmi originální svatební fotografie díky fotogenickému prostředí.

Kde mít svatbu - Rožumberk nad Vltavou

Zámek Hluboká nad Vltavou

Zámek Hluboká nad Vltavou –  zámecká zahrada nabízí mnoho krásných míst vhodných pro svatební fotografie. V případě nepříznivého počasí lze fotografovat v zámeckých podloubích. V hlavní sezoně je třeba počítat s větším množstvím svateb

Svatební místa Hluboká nad Vltavou

Kostel Dobrá Voda

Poutní kostel Panny Marie Bolestné na Dobré Vodě – obdivuhodné barokní prostředí v nádherné krajině Novohradských Hor. Schody před kostelem umožňují vyfotografovat početnou svatební skupinu.

Kde mít svatbu - Kostel Dobrá Voda

Zámek Kratochvíle

Zámek Kratochvíle – tento zámeček mám v malíčku díky publikaci, kterou jsem nafotil, a proto zde znám každé zákoutí a fotografování v dolním sále je mé oblíbené. Je však třeba vše předem domluvit.

Svatební místo - Zámek Kratochvíle

Štilec u Českých Budějovic

Štilec u Českých Budějovic – Nespornou výhodou je snadná dostupnost na hlavní trase mezi Českým Krumlovem a Českými Budějovicemi. Vše na jednom místě a hezká příroda kolem zaručují pohodu.

Svatební místo Štilec

Statek Žabovřesky

Statek Žabovřesky – pod jednou střechou najdete všechno, od příjemné obsluhy až po nedalekou hráz rybníku Dehtář. Úchvatné místo pro společné svatební fotografování.

Kde mít svatbu - statek Žabovřesky

Klášter Zlatá Koruna

Klášter Zlatá Koruna – velmi oblíbené místo pro svatební obřady. Ať už máte obřad v kostele, oddací síni, kapitulní síni nebo ve venkovních zahradách, krásné kulisy na svatebních fotografiích vás neminou.
Fotografování v interiérech kláštera (křížová chodba, kapitulní síň) je zpoplatněno.

Svatební místo - Klášter Zlatá Koruna

Statek Kloubek – Chabičovice

Statek Kloubek Chabičovice – kousek od Českého Krumlova, ideální místo pro pohodovou svatbu, od svatebního obřadu až po svatební hostinu, vše pod jednou střechou.

Kde mít svatbu - Statek Kloubek

Zámek Lnáře

Zámek Lnáře – unikátní velký sál s nástropní freskou zobrazující celé antické božstvo nebude malý pro žádnou svatbu. Zámecké zahrady nabízejí spoustu krásných míst a zákoutí na společné fotografování.

svatební místa - Zámek Lnáře

Černovice Vysočina

Černovice na Vysočině – půvabný svatební obřad u rybníčku zajišťovala svatební agentura www.stylové-svatby.cz

Svatební místa - Černice
Svatební místo - Černice

Klášter Želiv

Kostel premonstrátů v Želivě – nově zrekonstruovaný klášterní hotel, který vás příjemně překvapí svým velkorysým prostorem.

Svatební místo - Klášter Želiv

Planetárium Vídeň

Planetárium Vídeň – tito svatebčané prý měli blízko k vesmíru, znáte lepší místo pro svatbu? Originální prostředí, dokonalá akustika a světelná atmosféra však nejsou pro každého.

Svatební místo - Vídeň planetárium

Tabakfabrik Linz

Tabakfabrik Linz – pro známý kouzelnický pár nebylo v Rakousku lepší volby.
Industriální prostředí a nearanžované svatební pózy, tak znělo jejich zadání.

Svatební místo - Tabak fabrik Linz