Svatební místa

Jako jihočeský fotograf jsem byl již na hodně svatbách. Rád se s vámi podělím o místa, která mě něčím zaujala nebo nadchla a ta, která za zmínku stojí.
Český Krumlov je klasika, kterou nelze opomenout. Cítím se zde jako doma a svatební fotografování prostě zaručuje perfektní fotografie. Přes léto je město plné turistů, ale zavedu vás do míst, kde na ně téměř nenarazíme a ukážu vám rozmanitost místní architektury a krásná zákoutí, kde se dá fotografovat i za nevlídného počasí.

Český Krumlov – vyhlídka u Hotelu Růže

Kde mít svatbu - Český Krumlov - vyhlídka

Štěpnice – I. terasa zámecké zahrady Český Krumlov

Kde mít svatbu - Štěpnice - I. terasa zámecké zahrady

Český Krumlov

Místa na svatbu - Český Krumlov

Český Krumlov – Zámecká věž

Svatební místa Český Krumlov

Český Krumlov – Klášterní zahrada

Kde mít svatbu - Klášter - Český Krumlov
Kde mít svatbu – Klášter – Český Krumlov

Český Krumlov – Jízdárna

Kde mít svatbu - Jízdárna Český Krumlov

Lipno nad Vltavou

Lipno nad Vltavou – Frýdava – díky restauraci kousek od břehu, která patří novomanželům, bylo toto místo jasnou volbou. Stejné provedení můžete realizovat téměř kdekoliv, ale tento kout Lipna stojí za to.

Svatební místa - Lipno nad Vltavou

Svachova Lhotka

Svachova Lhotka – kousek od Českého Krumlova. Toto místo nabízí možnost hezkého svatebního obřadu u rybníka „Glokáče“. Najdete zde mimo jiné pivovar Glokner, destilérku, pivní lázně a golfové hřiště.

Svatební místa - Svachova Lhotka - Svachovka

Dolní Vltavice

Dolní Vltavice – kouzelné místo na břehu Lipenského jezera spolu s přístavištěm, majákem a zázemím v některých z místních hotelů nabízí příjemné prostředí nejen pro svatební fotografování.

Kde mít svatbu - Dolní Vltavice

Kostel  – Boletice

Kostel Boletice – svatební obřad v pustině bývalého vojenského prostoru má díky své odlehlosti a surovosti nezapomenutelné kouzlo

Svatební místa - Boletice kostel

Čakovec

Čakovec – Jihočeská Salaš, kousek od Českých Budějovic poskytuje příjemné stylové interiéry s prostornou zahradou.

Kde mít svatbu - Čakovec

Kostel – Rožumberk nad Vltavou

Kostel sv. Mikuláše v Rožmberku nad Vltavou – v monumentálním kostele s bohatými klenbami z 13. stol. lze pořídit velmi originální svatební fotografie díky fotogenickému prostředí.

Kde mít svatbu - Rožumberk nad Vltavou

Zámek Hluboká nad Vltavou

Zámek Hluboká nad Vltavou –  zámecká zahrada nabízí mnoho krásných míst vhodných pro svatební fotografie. V případě nepříznivého počasí lze fotografovat v zámeckých podloubích. V hlavní sezoně je třeba počítat s větším množstvím svateb

Svatební místa Hluboká nad Vltavou

Kostel Dobrá Voda

Poutní kostel Panny Marie Bolestné na Dobré Vodě – obdivuhodné barokní prostředí v nádherné krajině Novohradských Hor. Schody před kostelem umožňují vyfotografovat početnou svatební skupinu.

Kde mít svatbu - Kostel Dobrá Voda

Zámek Kratochvíle

Zámek Kratochvíle – tento zámeček mám v malíčku díky publikaci, kterou jsem nafotil, a proto zde znám každé zákoutí a fotografování v dolním sále je mé oblíbené. Je však třeba vše předem domluvit.

Svatební místo - Zámek Kratochvíle

Štilec u Českých Budějovic

Štilec u Českých Budějovic – Nespornou výhodou je snadná dostupnost na hlavní trase mezi Českým Krumlovem a Českými Budějovicemi. Vše na jednom místě a hezká příroda kolem zaručují pohodu.

Svatební místo Štilec

Statek Žabovřesky

Statek Žabovřesky – pod jednou střechou najdete všechno, od příjemné obsluhy až po nedalekou hráz rybníku Dehtář. Úchvatné místo pro společné svatební fotografování.

Kde mít svatbu - statek Žabovřesky

Klášter Zlatá Koruna

Klášter Zlatá Koruna – velmi oblíbené místo pro svatební obřady. Ať už máte obřad v kostele, oddací síni, kapitulní síni nebo ve venkovních zahradách, krásné kulisy na svatebních fotografiích vás neminou.
Fotografování v interiérech kláštera (křížová chodba, kapitulní síň) je zpoplatněno.

Svatební místo - Klášter Zlatá Koruna

Statek Kloubek – Chabičovice

Statek Kloubek Chabičovice – kousek od Českého Krumlova, ideální místo pro pohodovou svatbu, od svatebního obřadu až po svatební hostinu, vše pod jednou střechou.

Kde mít svatbu - Statek Kloubek

Zámek Lnáře

Zámek Lnáře – unikátní velký sál s nástropní freskou zobrazující celé antické božstvo nebude malý pro žádnou svatbu. Zámecké zahrady nabízejí spoustu krásných míst a zákoutí na společné fotografování.

svatební místa - Zámek Lnáře

Černovice Vysočina

Černovice na Vysočině – půvabný svatební obřad u rybníčku zajišťovala svatební agentura www.stylové-svatby.cz

Svatební místa - Černice
Svatební místo - Černice

Klášter Želiv

Kostel premonstrátů v Želivě – nově zrekonstruovaný klášterní hotel, který vás příjemně překvapí svým velkorysým prostorem.

Svatební místo - Klášter Želiv

Planetárium Vídeň

Planetárium Vídeň – tito svatebčané prý měli blízko k vesmíru, znáte lepší místo pro svatbu? Originální prostředí, dokonalá akustika a světelná atmosféra však nejsou pro každého.

Svatební místo - Vídeň planetárium

Tabakfabrik Linz

Tabakfabrik Linz – pro známý kouzelnický pár nebylo v Rakousku lepší volby.
Industriální prostředí a nearanžované svatební pózy, tak znělo jejich zadání.

Svatební místo - Tabak fabrik Linz