Svatba bez stresu fotograf Ales Motejl

Jak na svatbu bez stresu

Požádal Vás přítel o ruku? Úžasné, gratulujeme. Už se asi vidíte, jak kráčíte v krásných bílých šatech vstříc k oltáři, Váš nastávající se na Vás usmívá a Vaše maminka pláče. Počkat! Ještě Vás čeká zařídit tisíc věcí. Takže zpátky z pohádky do reality.
Ať už chcete nebo ne, svatba vyžaduje dlouhodobou přípravu, což si žádá velké plánování a také ten ošklivý stres. A vzhledem k tomu, že nechceme, abyste v den svatby byla naprosto vyždímaná vším stresem, zde je pár užitečných rad, jak se z toho nezbláznit.

Plánujte s předstihem

Pokud se neberete se snoubencem narychlo, máte obvykle na svatbu několik měsíců, což znamená, že není třeba řešit všechno na poslední chvíli, nebo ještě hůř, až když je pozdě. Proto plánujte! Není nic lepšího než svatební plánovač, kde si můžete všechno zaznamenávat a odškrtávat.
Máte už zařízené svatební šaty? Že ano? Odškrtnuto. A co ty svatební trička, co jste s přítelem tak plánovali na svatební večírek? Ty ještě ne? Tak utíkejte na jejich stránky a objednejte je, prostě to zařiďte. A přesně takhle postupně pokračujte u každé věci a uvidíte, jak Vám to hezky půjde od ruky.

Zpomalte

Přistihli jste se s partnerem, jak se zbytečně hádáte kvůli maličkosti, co se Vaší svatby týče? Zapomeňte na to a naopak si vzpomeňte, proč se berete. Ne kvůli tomu, kolik růží budete na svatbě mít nebo zda bude výzdoba v barvě lila či krémově bílé. Sejde jen na tom, že se berete, protože se máte rádi. Proto zpomalte, dejte si volno a udělejte si čas jen na sebe a svého snoubence. A na chvíli nemluvte o svatbě.

Svatební koordinátor

Pokud přeci jen nezvládáte všechnu tu tíhu stresu ohledně zařizování a toho, co je ještě potřeba, nezoufejte. Vždy můžete využít pomoc svatebního koordinátora. Můžete mu nechat organizaci celé svatby a nebo pouze některých částí, jako třeba svatebního dne nebo jen svatebního obřadu.
Svatební koordinátor Vám ušetří nervy i čas. Pomůže Vám zorganizovat celý svatební den a dotáhnout vše pro Vaši vysněnou svatbu. Pokud jste stále na vážkách, zda ano, můžete si zde přečíst užitečné rady.

Radujte se z maličkostí

Ačkoliv si budete malovat Váš svatební den v různých odstínech růžové, ne vždy všechno vyjde podle Vašich představ, ale je důležité s tím počítat. Je možné, že Vám nevyjde počasí a bude pršet nebo po cestě k oltáři škobrtnete. V takových situacích se zkuste povznést, nestresovat se a zasmát se tomu.
Uvědomte si, že máte všechny Vaše blízké a důležité lidi kolem sebe v jeden den, tak si ten den užijte. Nehledě na to, že si berete muže, se kterým chcete strávit zbytek života. To je důležité. A především… svatba trvá pouze jeden den na rozdíl od manželství.